Facebook

Pompy ciepła MECATERM

Bardzo często wkłady kominkowe, które montujemy wraz z wyprodukowanymi przez naszą firmę obudowami tworzą wspólnie z innymi urządzeniami grzewczymi kompatybilny zespół źródeł ogrzewania domu.

Będąc wiernymi zasadzie, iż ogrzewanie powinno być synonimem bezpieczeństwa, ekologii oraz ekonomii współpracujemy z prawdziwym profesjonalistą w dziedzinie pomp ciepła – firmą MECATERM.

Mecaterm jest firmą, która od 35 lat projektuje i produkuje najwyższej jakości pompy ciepła oraz zbiorniki.

Długie doświadczenie oraz brak kompromisów przy projektowaniu nowych rozwiązań owocuje bardzo wydajnymi pompami ciepła, które od wielu lat są najbardziej efektywne w swojej klasie, co potwierdzają niezależne testy.

Do produkcji wykorzystywane są podzespoły tylko renomowanych firm, a obudowy narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne wykonywane są ze stali nierdzewnej.

MECATERM posiada w swojej ofercie:

Powietrzne pompy ciepła:

ArctiQ – pompy ciepła, które czerpią ciepło z otaczającego powietrza do temperatury -17 stC. Bardzo wydajne urządzenia o temperaturze ładowania 63 stC i wysokim COP (powyżej 4), które nadają się również do ogrzewania grzejnikowego z uwagi na fakt, że temperatura ładowania przy -15stC wynosi 48 stC przy COP powyżej 2 – co jest najlepszą wartością w swojej klasie.

ArctiQ EVI – segment Premium pomp ciepła, które czerpią ciepło z otaczającego powietrza do temperatury -27 stC. Wysoka temperatura ładowania – 60 stC, aż do -10 stC (temperatury zew) oraz 48stC przy -25 stC powodują, że są to najbardziej wydajne powietrzne pompy ciepła, które mogą być z powodzeniem stosowane jako jedyne źródło ciepła nawet przy ogrzewaniu grzejnikowym.

Pompy ciepła typu solanka-woda:

ArctiQ Aqua – wolnostojąca pompa ciepła typu solanka woda o bardzo wysokim COP dochodzącym do 5,2. Mogą być używane do nowych inwestycji, jak również termomodernizacji budynków.

AquaPaQ – kompaktowa pompa ciepła, która w jednej obudowie posiada bufor i stację przygotowywania ciepłej wody użytkowej bez obawy o wystąpienie bakterii Legionella. Ta inteligentna pompa ciepła ma szereg niespotykanych u konkurencji funkcji, które powodują, że jest ona bardzo oszczędna w eksploatacji.

Zbiorniki:

MasterQal (HPB) – specjalnie zaprojektowane zbiorniki do współpracy z pompami ciepła. Zastosowanie tego zbiornika z pompą powietrzną lub typu solanka-woda, powoduje, że instalacja staje się niezwykle oszczędna w eksploatacji, co potwierdzają niezależne testy. W jednym zbiorniku otrzymujemy, zbiornik buforowy, dodatkowy zasobnik wykorzystywany zamiast grzałki elektrycznej, unikalną metodę ładowania zbiorników z pompy ciepła, inteligentne sterowanie, grzałkę elektryczną używaną tylko w ekstremalnych sytuacjach oraz stację wytwarzania ciepłej wody użytkowej opartej na dwustopniowym wymienniku płytowym (nie występuje bakteria Legionella). Wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą firmy Mecaterm na stronie http://katalog.mecaterm.pl oraz inwestycji w najwyższej klasy technologię na którą Państwo  zasługujecie.

Swoje zapytania prosimy kierować do nas za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce Kontakt.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji także pod wskazanymi na naszej stronie numerami telefonu.